Zgubiłam tabletkę - jak zrobić 7 dniową przerwę?

Witam! Zażywam tabletki od pół roku. Dziś zorientowałam się, że brakuje mi ostatniej tabletki. Musiała mi gdzieś wypaść, nie wiem w każdym razie ją zgubiłam. Nie wiem co robić? Mam zrobić jeden dzień wcześniej 7-dniową przerwę?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Skrócenie cyklu o jedną a nawet kilka tabletek, oraz następnie zrobienie odpowiednio wcześniej 7 dniowej przerwy nie wpływa ani na skuteczność antykoncepcji ani na stan Pani zdrowia. Proszę zatem zrobić 7 dniową przerwę, w której powinno wystąpić krwawienie z odstawienia, a następnie przyjąć pierwszą tabletkę z kolejnego blistra odpowiednio wcześniej.