Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zgubiona 21. tabletka

Dzień dobry. Mam pytanie. Zaczęłam brać tabletki 3 marca. Dziś jest 22, więc powinnam wziąć 20 tabletkę. Niestety wczoraj się zorientowałam, że brakuje mi 21 tabletki (nie wiem, czy zażyłam ją z inną, czy po prostu zgubiłam). Co mam zrobić? Czy zrobić 7-dniową przerwę, czy zacząć kolejne opakowanie, czy zażyć tabletkę 21 z nowego opakowania? Dodam, że współżyłam do końca z partnerem w piątek 19 marca i pominęłam 9 tabletkę, którą zażyłam razem z 11 tabletką. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Pominięcie tabletki w drugim tygodniu cyklu nie powinno wiązać się z obniżeniem skuteczności antykoncepcji, jednak warto, aby przed rozpoczęciem nowego opakowania  tabletek wykluczyła Pani ciążę. W przypadku pominięcia 21. tabletki proszę potraktować dzień, w którym powinna ją Pani zażyć (poniedziałek 22 marca) jako pierwszy dzień 7-dniowej przerwy. Jednym słowem nowe opakowanie rozpocznie Pani dzień wcześniej niż zazwyczaj (z tego, co Pani pisze, wnioskuję, że powinien być to poniedziałek zamiast wtorku).

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy