Nadprogramowa tabletka antykoncepcyjna - robić 7-dniową przerwę?

Witam. Przez pomyłkę jednego dnia wzięłam nadprogramową tabletkę antykoncepcyjną i w rezultacie czas brania tabletek skrócił się o jeden dzień (brałam 20 dni), przy zużyciu 21 tabletek. Pytanie: czy mam zachować po 20 dniach 7-dniową przerwę? Co ze skutecznością? Nie pamiętam dokładnie, kiedy wzięłam 2 tabletki zamiast jednej.

Redakcja abcZdrowie

Przyjęcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych  w jednym dniu nie obniża skuteczności antykoncepcji. Oczywiście może Pani zachować 7-dniową przerwę po 20 dniach stosowania. Jeśli zależy Pani na zachowaniu 21-dniowego cyklu, można przyjąć ostatnią tabletkę z zapasowego blistra.