Przyjęcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych a 7-dniowa przerwa

Witam, mam pytanie. Po przyjeciu tabletki antykoncepcyjnej, po moze godzinie wymiotowalam. Dla pewnosci wzielam kolejna tabletke i pozniej juz bylo dobrze. Teraz na blisterze mam 20 tabletek a nie 21 i czy ta jedna mam uzupelnic z kolejnego blistera czy nie? Czy po przyjeciu tych 20 tabletek normalnie robie 7 dniowa przerwe?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przypadku może Pani postąpić na dwa sposoby:
1. Przyjąć 20 tabletek.
2. Przyjąć 21 tabletek, tj. jedną dobrać z zapasowego opakowania.
W obydwu przypadkach powinna Pani jednak wykonać 7 dniową przerwę. Oba sposoby umożliwiają zachowanie skuteczności antykoncepcyjnej. Proszę wybrać tą metodę, która jest dla Pani wygodniejsza.