Przerwanie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych a zabezpieczenie

Mam na imię Natalia i mam 19 lat. Od dwóch miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne N***. 20 marca zaczęłam nowe opakowanie i po nim nie zrobiłam 7-dniowej przerwy, ponieważ chciałam ominąć jeden okres. Z kolejnego blistra wzięłam 14 tabletek i zastanawiam się, czy teraz mogę zrobić tę przerwę i po 7-dniach zacząć normalnie brać już tabletki? Czy nadal będę zabezpieczona? A jeśli nie, to jak długo muszę używać dodatkowego zabezpieczenia?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najlepiej by było, gdyby nie wprowadzała Pani takich zmian bez porozumienia ze swoim lekarzem... Jeśli zażyje Pani 35 tabletek z rzedu (21 z poprzedniego opakowania i 14 z nowego), a potem zrobi 7 dni przerwy (nie więcej!) i rozpocznie nowe opakowanie, zawierające 21 tabletek, to skuteczność antykoncepcyjna powinna być zachowana (bez konieczności stosowania dodatkowych zabezpieczeń). Proszę porozumieć się ze swoim ginekologiem.

Pozdrawiam!