Czy jestem wciąż zabezpieczona bez brania tabletek antykoncepcyjnych?

Brałam przez 3tyg tabletki antykoncepcyjne. W 4 tyg (tygodniu przerwy) nie biorę ich. Czy jestem wciąż zabezpieczona bez brania ich? W tygodniu przerwy dostałam krwawienia, nie wiem czy to zwykłe krwawienie czy okres gdyż jest bardzo obfite. Gdy chcę zacząć nowe opakowanie powinnam czekać 14dni aż zaczną tabletki działać czy będą one działały cały czas jak w miesiącu poprzednim ich brania? Czy mogę ominąć tydzień przerwy i brać je cały czas? Dostanę wtedy okres?

W tygodniu przerwy ochrona antykoncepcyjna jest zachowana. Jeśli zaczęła Pani antykoncepcję w pierwszym dniu miesiączki, następnie brała 21 dni, potem 7 dni przerwy ( w tym czasie powinno wystąpić krwawienie z odstawienia hormonów egzogennych), to nie potrzebuje Pani dodatkowej antykoncepcji. W razie konieczności przesunięcia krwawienia (np. podróż), można brać tabletki bez siedmiodniowej przerwy - wtedy nie wystąpi krwawienie, ale ochrona przed ciążą jest zachowana.