Antykoncepcja podczas miesiączki - czy będę zabezpieczona?

Wzięłam 2 tabletki z następnego blistra na wszelki wypadek, żeby jutro na pewno przestać krwawić. Powinnam wziąć tabletkę dopiero we wtorek, ale wzięłam dziś, bo jutro chcę być seksualnie sprawna. Czy jutro będę krwawić i czy będę zabezpieczona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Jeśli stosując antykoncepcję hormonalną, chce Pani ominąć krwawienie, to należy tuż po zakończeniu ostatniego opakowania rozpocząć następne - w sytuacji gdy opakowanie zawiera tylko czynne tabletki (21 tabletek). W przypadku gdy opakowanie zawiera również tabletki placebo (28 tabletek), drugie opakowanie należy (w większości preparatów) rozpocząć po 21. tabletce z ostatniego opakowania.
W opisanej sytuacji trudno powiedzieć, czy krwawienie zostanie zahamowane, wydaje się, że jest to mało prawdopodobne.

Jeśli chodzi o zachowanie ochrony antykoncepcyjnej, to podczas prawidłowego stosowania preparatu antykoncepcyjnego ochrona jest pełna nawet podczas odstawienia na czas krwawienia. W tej sytuacji w czasie okresu z odstawienia antykoncepcja będzie zachowana.

Redakcja abcZdrowie.pl