Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy wziąć pierwszą tabletkę, skoro okres się nie pojawił?

Witam! Postanowiłam stosować pigułki antykoncepcyjne w schemacie 24+4, wcześniej nie miałam żadnych problemów z miesiączką, więc pierwszą tabletkę wzięłam w 29. dniu cyklu, kiedy pojawiło się odrobinę śluzu z krwią wzięłam to za początek okresu z tym, że następnego dnia ani przez kolejne okres się nie pojawił. W tej chwili jestem po 12 tabletce i dalej nic. W związku z tym czy jestem zabezpieczona przed ciążą i w jaki sposób rozpocząć kolejne opakowanie (po zażyciu 4 tabletek placebo czy pomijając je?) Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Antykoncepcję hormonalną należy rozpocząć stosując pierwszą tabletkę w pierwszy dzień cyklu, pozwala to na ochronę od początku stosowania tabletek antykoncepcyjnych.
Podczas pierwszego cyklu od rozpoczęcia stosowania tabletek nie należy pomijać 4 tabletek placebo, ale przyjąć je normalnie zgodnie z harmonogramem.
W opisanej sytuacji antykoncepcja prawdopodobnie była pełna od rozpoczęcia stosowania preparatu, jeśli rzeczywiście została zastosowana w pierwszy dzień okresu.
W przypadku wątpliwości proponuję wykonać test ciążowy przed rozpoczęciem następnego opakowania.

Redakcja abcZdrowie.pl 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy