Czy mam skończyć tabletki placebo?

Niedawno urodziłam dziecko. Stosuje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Atywia Daily i obecnie kończę plaster i jestem na 5 tabletce placebo i od 4 dni mam krwawienie z odstawienia. Czy mam skończyć tabletki placebo i ruszyć z nowym plastrem tabletek czy odrazu wziąć nowy plaster? To moje pierwsze opakowanie, które miało mi przywrócić „okres” i działać anty.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w przypadku pominięcia więcej niż 1 pigułki antykoncepcyjnej, w dniach 8-14 od rozpoczęcia opakowania pigułek, należy niezwłocznie przyjąć pominięte dawki, a następnie kontynuować zażywanie tabletek, aż do końca blistra w niezmienionym schemacie. Co jest istotne, w okresie kolejnych 7 dni należy powstrzymać się od współżycia lub zastosować dodatkową ochronę w postaci prezerwatywy, ponieważ działanie antykoncepcyjne pigułek może być zaburzone.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/pominieta-tabletka-antykoncepcyjna.

Nie ma potrzeby, a nawet niewskazane jest przerwanie stosowania antykoncepcji hormonalnej i rozpoczynanie jej na nowo wraz z nowym cyklem. Może to spowodować niepotrzebne zaburzenia gospodarki hormonalnej organizmu.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.