Czy jest jakieś ryzyko ciąży w naszym przypadku?

Witam, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne atywia daily, nigdy nie zdażyło mi się pominąć żadnej, jednak we wtorek jej zapomniałam, następnego dnia od razu wzięłam dwie, w piątek uprawiałam sex z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia, jednak nie doszło do wytrysku wewnątrz, czy są szanse na niechcianą ciąże? Dodam ze 3.01 skończyłam okres i zaczelam przyjmować normalne tabletki a sytuacja miała miejsce 7.01

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zasadnicze pytanie brzmi: ile godzin minęło od pominięcia tabletki. Jeżeli bowiem minęło mniej niż 12 godzin, to skuteczność tabletek Atywia Daily została zachowana. W takim przypadku tabletkę przyjmuje się najszybciej jak to możliwe, a kolejną o dotychczasowej porze.

Jeśli natomiast od pominięcia pigułki minęło więcej niż 12 godzin, to skuteczność mogła ulec zmniejszeniu. W tym celu powinno stosować się dodatkowe zabezpieczenie (np. w postaci prezerwatywy) przez okres jednego tygodnia. Odbycie stosunku w tygodniu, który poprzedza pominięcie tabletki może zakończyć się ciążą. Ryzyko zajścia w ciążę jest bowiem największe w przypadku pominięcia tabletki z początku lub końca opakowania.

Zgodnie z informacjami podanymi w ulotce Atywia Daily jeżeli podczas przyjmowania pigułek placebo nie pojawi się krwawienie, to przed rozpoczęciem kolejnego opakowania należy skonsultować się z lekarzem.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-w-pierwszym-tygodniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-trzeciej-tabletki-w-pierwszym-tygodniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-w-pierwszym-tygodniu-blistra.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.