Czy moja antykoncepcja działa?

Witam, mam pytanie. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Jeanine ok godz. 22. Po rozpoczęciu nowego opakowania 6 dnia zapomniałam przyjąć tabletkę, wzięłam ja dopiero następnego dnia ok. 20 i kolejna normalnie ok. 22, minęło więc więcej niż 12h ale mniej niż 24h. Czy skuteczność tabletek jest słabsza lub zaburzona? Biorąc pod uwagę fakt że dzien przed tym jak zapomnialam o tabletce 5 dnia był stosunek? Czy powinnam się martwić o brak ochronny i działania tabletek? I możliwość ciąży? Dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety skuteczność tabletek antykoncepcyjnych została zaburzona i mogła Pani zajść w ciążę.

Zgodnie z informacjami, jakie można znaleźć w ulotce dołączonej do opakowania tabletek antykoncepcyjnych Jeanine, skuteczność pigułek może być zmniejszona, jeśli od pominięcia tabletki minęło więcej niż 12 godzin. W Pani przypadku tak było, dlatego tabletki mogły nie zapewnić odpowiedniej ochrony.

W takiej sytuacji należy zażyć pominiętą tabletkę oraz stosować dodatkowe zabezpieczenie przez siedem dni. Producent tabletek Jeanine informuje, że jeśli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki doszło do współżycia, istnieje możliwość zajścia w ciążę. Wówczas należy niezwłocznie poinformować o tym swojego ginekologa.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-6-tabletki-a-szanse-na-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-244-w-6-dniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-6-tabletki-antykoncepcyjnej-z-opakowania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.