Jakie jest ryzyko ciąży podczas stosowania Jeanine?

Dzień dobry, biorę tabletki antykoncepcyjne Jeanine jestem w 3 tygodniu brania, zapomniałam zabrać jednej tabletki z prawie 24h opóźnieniem do końca opakowania zostały mi wtedy gdy to się stało 3-4 tabletki gdy zorientowałam się o zapomnianej przyjęłam dwie następnego dnia lecz dzień po zapomnieniu tabletki odbył się stosunek z wytryskiem w środku, na drugi dzień tak samo był z wytryskiem, jakie są szanse na zajście w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w przypadku pominięcia tabletki Jeanine z trzeciego tygodnia należy zastosować jedną z metod proponowanych przez producenta tabletek, która została opisana w ulotce dołączonej do opakowania.

Mianowicie należy zażyć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe (czasem oznacza to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie) oraz kontynuować przyjmowanie pozostałych tabletek. Następnie należy pominąć siedmiodniową przerwę i od razu rozpocząć kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych.

Druga opcja mówi o tym, aby potraktować dzień pominięcia jako początek przerwy. Taka przerwa może trwać siedem lub mniej dni. Po niej należy kontynuować zażywanie pigułek.

Obie metody zapewnią Pani skuteczność i nie będzie potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia pod warunkiem, że przez siedem dni poprzedzających pominięcie dawki zastosowano właściwe dawkowanie.

Jeśli zastosuje się Pani do tych zaleceń, to skuteczność będzie zachowana, a więc ryzyko zajścia w ciążę będzie bardzo małe.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej-i-stosunek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-ostatniej-tabletki-antykoncepcyjnej-i-stosunek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-i-pominiecie-przedostatniej-tabletki-antykoncepcyjnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.