Czy tabletki Vibin Mini zachowały swoją skuteczność?

Witam W 3 tyg (3 rząd różowych tabletek) pominęłam jedna tabletkę (przedostatnia) i wzięłam ostatnia Następnie zaczęłam przyjmować 7 tabletek placebo i po 7 dniach rozpoczęłam nowy blister (nastąpiło krwawienie) Czy Vibin mini straciła skuteczność? Po jakim czasie mogę zacząć współżyć?
KOBIETA, 25 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wszystko zależy od tego, czy w dniu przyjęcia przedostatniej tabletki przyjęła Pani ostatnią tabletkę czy też tego dnia nie przyjęta została żadna pigułka.

W pierwszej opcji skuteczność antykoncepcji hormonalnej nie będzie zaburzona. W ten sposób opuściłaby Pani jedną z tabletek i tym samym skróciła cykl miesiączkowy o jeden dzień. Takie postępowanie jest dopuszczalne i nie prowadzi do osłabienia skuteczności.

W drugiej sytuacji należałoby pominąć tabletki placebo i od razu rozpocząć nowe opakowanie lub potraktować dzień pominięcia jako pierwszy dzień przerwy. Jeśli tak Pani nie zrobiła, to istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Jeśli nie pojawiło się krwawienie z odstawienia, to proszę wykonać test ciążowy.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-przedostatniej-tabletki-antykoncepcyjnej-teenia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-przedostatniej-tabletki-antykoncepcyjnej-novynette,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-przedostatniej-tabletki-antykoncepcyjnej-z-blistra.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.