Jak postępować przy pominięciu tabletki Vibin Mini?

Przyjmuję tabletki vibin mini, zawsze o godzinie 15. Niestety wczoraj zapomniałam zjeść tabletki. Przyjęłam ją następnego dnia o godzinie 10. Tabletki z 3 rzędu blistra. Zostały dwie. Co należy zrobić? W ulotce czytałam, że należy wyrzucić tabletki placebo i od razu zacząć stosowanie nowego opakowania.
KOBIETA, 21 LAT 1 tygodni temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

proszę zatem zastosować się do zaleceń producenta, jakie znalazła Pani w ulotce dołączonej do opakowania tabletek antykoncepcyjnych Vibin Mini. Przestrzeganie tych zaleceń pozwoli na zachowanie skuteczności tej formy antykoncepcji.

Pominięcie jednej tabletki z trzeciego tygodnia daje jeszcze jedną możliwość. Można potraktować dzień pominięcia jako pierwszy dzień przerwy. W takiej sytuacji przechodzi się od razu do tabletek placebo. W obecnej sytuacji lepiej jednak pominąć tabletki placebo i od razu rozpocząć nowe opakowanie.

Inne pytania z podobnej tematyki umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zwymiotowanie-tabletki-vibin-mini-z-trzeciego-tygodnia-stosowania,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-lesiplus-w-trzecim-tygodniu-stosowania,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej-w-trzecim-tygodniu-zazywania-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.