Zwymiotowanie tabletki Vibin Mini z trzeciego tygodnia stosowania

Witam dzisiaj (poniedziałek) zwymiotowałam 15 tab VIBIN MINI z 3 rzędu ok 20 min po zażyciu tabletki, postanowiłam przerwać przyjmowanie różowych tabletek i przystąpić do 7 białych. Moje pytanie: czy dzisiejszy dzień, kiedy zwymiotowałam tab. powinnam zaliczać do 7 dni przerwy i tabletkę z kolejnego blistra przyjąć za tydzień w poniedziałek? Czy liczyć to od dnia jutrzejszego i kolejną tab zażyć w przyszły wtorek? Czy przy pominięciu tab z 3 rzędu krwawienie w 7dni przerwy występuje normalnie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku jako pierwszy dzień przerwy traktuje Pani dzień, w którym zwymiotowała Pani tabletkę. Tak naprawdę już tego dnia powinna Pani zatem przyjąć pierwszą białą tabletkę. Krwawienie w czasie przerwy powinno normalnie wystąpić.