Ulotka Vibin mini a jego stosowanie

Dzień dobry, chciałabym zadać pytanie dotyczące stosowania tabletek antykoncepcyjnych Vibin mini. W jaki sposób powinno się stosować te tabletki? Chodzi o białe i różowe tabletki. Czy między nimi należy stosować jakąś przerwę czy też po skończeniu opakowania należy zacząć brać następne opakowanie nie zważając na miesiączkę? Czytałam ulotkę Vibin mini, jednak nie wszystko było tam dla mnie jasne i stwierdziłam, że wolę jednak dopytać specjalistów. Niestety, nie zapytałam o to podczas wizyty u ginekologa, myślałam, że ulotka Vibin mini wystarczy, ale niestety myliłam się. Co robić? W jaki sposób należy brać te tabletki? Czy ich kolejność jest istotna czy nazwy dni tygodnia są przy poszczególnych tabletkach tylko po to, żeby pamiętać o braniu ich codziennie? I czy jest coś jeszcze, o czym powinnam pamiętać przyjmując Vibin mini? Z góry dziękuję za wszystkie informacje i serdecznie pozdrawiam.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Przede wszystkim sugeruję, by dokładnie przeczytała Pani ulotkę, która dołączona jest do preparatu antykoncepcyjnego. Zawarte tam informacje bez wątpienia pozwolą uzyskać wszelkie niezbędne informacje dotyczące stosowania preparatu Vibin mini.
Odpowiadając zaś na Pani pytania:
- powinna Pani rozpocząć przyjmowanie tabletek pierwszego dnia cyklu, tj. pierwszego dnia miesiączki - powinna być to tabletka różowa, czyli "aktywna",
- po zażyciu 21 tabletek różowych "aktywnych" powinna Pani rozpocząć przyjmowanie 7 tabletek białych "nieaktywnych",
- w czasie zażywania tabletek białych powinno wystąpić krwawienie z odstawienia,
- po zażyciu 7 tabletek białych powinna Pani, nie robiąc żadnej przerwy (i bez względu na krwawienie), rozpocząć przyjmowanie tabletek różowych z nowego opakowania.