Jak mam dalej stosować Vibin?

Witam biorę tabletki Vibin mini, w 3 tygodniu nie wzielam tabletki w środę i wzielam w czwartek zaległą i aktualną, do końca zostały 2 tabletki aktywne i od soboty zaczynam placebo. Czy jest szansa na ciążę? Zabezpieczać się dodatkowo do następnego opakowania czy nie jest to konieczne ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli od pominięcia tabletki do jej zażycia minęło mniej niż 12 godzin, to ochrona została zachowana. Jeśli natomiast minęło więcej niż 12 godzin, to należałoby postępować zgodnie z zaleceniami producenta, które zamieścił on w ulotce dołączonej do opakowania.

Znajdziemy tam informacje, że pominięcie tabletki Vibin Mini z trzeciego tygodnia wymaga podjęcia określonych działań. Pierwsze z nich to jak najszybsze zażycie zaległej tabletki oraz przyjmowanie wszystkich tabletek aktywnych do końca. Po tym należy pominąć tabletki placebo i od razu rozpocząć nowe opakowanie. Druga opcja to potraktowanie dnia pominięcia jako pierwszego dnia siedmiodniowej przerwy.

Stosowanie się do powyższych zaleceń zapewnia ochronę przed ciążą.

Oto kilka podobnych pytań:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-w-trzecim-tygodniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej-w-trzecim-tygodniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-w-trzecim-tygodniu-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.