Czy ten brak okresu może być spowodowany ciążą?

Z moich tabletek antykoncepcyjnych (vibin mini) pominęłam 15 z opakowania i współżyłam. Zorientowałam się następnego dnia, minęło już 24h, wzięłam wtedy dwie tabletki, pominiętą oraz tą, którą powinnam wziąć tego dnia. Po około dwóch godzinach przyjęłam tabletkę dzień po. Po dokończeniu opakowania tabletek antykoncepcyjnych zrobiłam przerwę na okres. W przerwie nie dostałam okresu. Czy może to być ciąża?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w przypadku pominięcia tabletki antykoncepcyjnej Vibin Mini z trzeciego tygodnia powinna Pani postąpić zgodnie z zaleceniami producenta, które znaleźć można w ulotce dołączonej do opakowania. Pierwsza opcja to przyjęcie pominiętej tabletki tak szybko jak to możliwe, a następnie pominięcie tabletek placebo i rozpoczęcie nowego opakowania.

Druga opcja to natychmiastowe przerwanie przyjmowania tabletek aktywnych oraz przejście do tabletek placebo. Obie opcje pozwalają zachować skuteczność antykoncepcji.

Niestety postąpiła Pani inaczej, co stwarza ryzyko ciąży. Niemniej jednak zastosowała Pani antykoncepcję awaryjną, która powinna ochronić przed ciążą. Dla pewności proszę jednak wykonać test ciążowy.

Podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-15-tabletki-antykoncepcyjnej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-15-tabletki-antykoncepcyjnej-kontracept, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-przyjecia-15-tabletki-sylvie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.