Jak dalej postępować po pominięciu tabletki Vibin Mini?

Witam, mam pytanie od długiego czasu przyjmuje tabletki Vibin Mini regularnie o tej samej godzinie. Skonczylam ostatnio opakowanie i zaczelam nastepne opakowanie ale wczoraj pominełam 3 tabletke w pierwszym tygodniu. Nastychmiast zażyłam ta tabletke. Przyjmuje o godzinie 19.00 a wzielam nastepnego dnia o 7.00. Wczoraj byl tez stosunek. Co robic w takim przypadku? Musze zglosic sie do lekarza?
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie musi Pani zgłaszać się do lekarza. W takiej sytuacji należy zapoznać się z ulotką dołączoną do tabletek antykoncepcyjnych Vibin Min, w której producent informuje, jak trzeba postępować w przypadku pominięcia danej pigułki.

Opóźnienie mniejsze niż 12 godzin nie powinno zmniejszyć skuteczności tabletek. W Pani przypadku opóźnienie wyniosło równo 12 godzin. Możliwe więc, że nie zaburzyło to skuteczności. W takiej sytuacji warto jednak stosować dodatkowe zabezpieczenie przez najbliższy tydzień.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/12-godzinowe-opoznienie-w-przyjeciu-tabletki-naraya,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/13-godzinowe-opoznienie-w-przyjeciu-14-tabletki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/12-godzinne-opoznienie-w-przyjeciu-tabletki-antykoncepcyjnej-a-odpowiednie-dzialania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.