Czy mam przyjąć antykoncepcję dodatkową?

Witam. od poniedziałku zaczęłam brać nowy blister tabletek vines w poniedziałek wzięłam tak jak zawsze o godzinie 16:30 lecz wtorek o 22:00 a dziś w (środę) około godzinny 14 współżyłam z chłopakiem gdzie doszło do wytrysku we mnie bez zabezpieczenia typu (prezerwatywa) czy jest szansa na zajście w ciążę ? czy lepiej wziąć tabletkę dzień po czy nie ma takiej potrzeby ? Proszę o szybką odpowiedź bardzo się tym przejmuje .

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w obecnej sytuacji nie ma potrzeby stosowania antykoncepcji awaryjnej, a więc przyjmowania tabletki dzień po.

Kilkugodzinowe opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej nie wpłynie na jej skuteczność. Zazwyczaj producenci doustnej antykoncepcji hormonalnej zezwalają na maksymalnie 12-godzinowe opóźnienie. Dopiero po upływie tego czasu skuteczność antykoncepcji może być obniżona.

Aktualnie ryzyko zajścia w ciążę jest znikome.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania innych użytkowniczek umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/7-godzinowe-opoznienie-w-przyjeciu-tabletki-antykoncepcyjnej-vibin-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/godzinowe-opoznienie-w-przyjeciu-10-tabletki-antykoncepcyjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zazycie-tabletki-daylette-z-opoznieniem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.