Czy jest u mnie duże ryzyko ciąży w takiej sytuacji?

Dzień dobry jeśli w ostatnim tygodniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych vines wzięłam jedną tabletkę w czwartek z opóźnieniem powyżej 12h (powinnam wziąć w środę) i w niedziele również powyżej 12h (powinnam wziąć w sobotę) jest ryzyko zajścia w ciąże? resztę tabletek brałam właściwie o stałej porze oprócz tych dwóch… prosze o szybka odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zgodnie z informacjami, jakie znaleźć można w ulotce dołączonej do opakowania tabletek antykoncepcyjnych Vines – jeśli opóźnienie wynosi więcej niż 12 godzin, to ochrona antykoncepcyjna może być z tego powodu zmniejszona.

Dodatkowo znajdziemy tam również adnotację, która mówi, że czym więcej tabletek zostanie pominiętych, tym większe ryzyko ciąży. Ryzyko to jest największe, jeśli pominięta tabletka pochodzi z końca lub początku opakowania.

Odpowiadając więc na Pani pytanie – tak, w Pani przypadku istnieje ryzyko zajścia w ciążę.

Odpowiedzi na podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznienie-w-przyjeciu-3-tabletki-antykoncepcyjnej-w-pierwszym-tygodniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznienie-w-przyjeciu-tabletki-antykoncepcyjnej-o-13-godzin-w-trzecim-tygodniu-stosowania,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznienie-w-przyjeciu-20-tabletki-antykoncepcyjnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.