Opóźnienie w przyjęciu 20. tabletki antykoncepcyjnej

Witam. Zapomnialam zazyc 20 tabletke antykoncepcyjna. Tabletki przyjmuje o godzinie 18 ta przyjelam o godz 6.30 rano czyli 12 i pol godz pozniej ostatnia tabletke wzielam o stalej porze. Teraz jestem w 3 dniu przerwy a wczoraj odbylam stosunek. czy jest ryzyko ze moge byc w ciazy.? prosze o szybka odpowiedz
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Ryzyko zajścia w ciążę jest niewielkie. Z dużym prawdopodobieństwem owulacja została prawidłowo zahamowana i pojedyncze, niewielkie opóźnienie w przyjęciu tabletki nie wplynęło na ochronę antykoncepcyjną.