Przyjęcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych i tabletki awaryjnej

19.09 zapomnialam przyjac tabletke antykoncepcyjna, ktora zwykle przyjmuje o 22. Dodam, ze pare godzin wczesniej wspolzylam. O tabletce z tego dnia przypomnialam sobie nastepnego (20.09). Byl to pierwszy tydzien z blistra, przyjelam dwie tabletki jednoczesnie (za czwartek I piatek), a nastepnie tabletke "po". pozniej kontynuowalam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. czy tabletka "po" nie wplynela na dzialanie tabletek antykoncepcyjnych?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyjęcie tabletki "po" nie wpłynęło na osłabienie ochrony antykoncepcyjnej regularnie przyjmowanych tabletek. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem

Tak wpłynęła.. Przyjęła Pani dodatkową dawkę progesteronu może on
zaburzyć działanie antykoncepcji. Do końca opakowania wskazane
dodatkowe metody antykoncepcji-mechaniczne /prezerwatywa /