Pominięcie 14. tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko osłabienia ochrony

Witam , stosuje tabletki daylette od ponad roku, w zaeszlym miesiacu niesterty zapomnialam wziazc tabletke 14, przyjelam ja razem z nastepnego dnia z 15 tabletka, wspolzylam z mezem ale nie dokonca. dokonczylam opakowanie i przy nastepnym opakowaniu mialam krwawienie do 2 tabletki, i wspolzylam z mezem w 2 dzien nowego blistra, czy jest mozliwosc oslabienia ochrony, prosze o odp.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji nie ma ryzyka osłabienia ochrony przed ciążą. W razie wątpliwości proszę wykonać test ciążowy.