Czy jest jednak duże ryzyko ciąży w tej sytuacji?

Witam Mam problem ponieważ 2 razy w 1 tygodniu pominęłam tabletki antykoncepcyjne. Mam 26 lat tabletki anty biorę prawie 3 lata. W niedzielę 9.04 wzielam ostatnią tabletkę z blistka i nie robiłam przerwy 7 dniowej, ponieważ miałam wyjazd i zaczęłam nowe opakowanie. Więc wzięłam z nowego opakowania tabletki w poniedziałek i wtorek (10-11.04) w środę nie wzięłam wcale przyjęłam w czwartek dwie na raz. No i później sytuacja się powtórzyła ponieważ byłam przekonana że przyjęłam tabletkę w piątek ale niestety sie pomyliłam i nie została przyjęta i w sobotę też już nie wzięłam. Stosunek był w czwartek mąż skończył we mnie. Zamierzam zacząć od niedzieli nowe opakowanie. Od razu powiem, że to był bardzo ciężki tydzień za dużo na głowie i dlatego tak wyszło. Odkąd stosuję antykoncepcję nigdy nie przytrafiło się coś takiego. Proszę podpowiedzieć czy jest duże ryzyko ciąży? Co robić dalej?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pominięcie dwóch lub trzech tabletek antykoncepcyjnych w pierwszym tygodniu stosowania z pewnością może zaburzyć działanie tej formy antykoncepcji, na skutek czego może Pani zajść w ciążę.

W takich sytuacjach rozwiązaniem jest zażycie tabletki awaryjnej, ale na to jest już niestety za późno. Proszę więc wykonać test ciążowy po 14 dniach od tego zbliżenia, który da Pani odpowiedź na pytanie, czy doszło do zapłodnienia. Do tego czasu najlepiej powstrzymać się od stosowania pigułek.

Niestety największe ryzyko zajścia w ciążę występuje w momencie pominięcia tabletek z pierwszego lub trzeciego tygodnia.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-w-pierwszym-tygodniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-w-pierwszym-tygodniu-i-odbycie-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-a-skapy-okres.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.