Czy jest duże ryzyko poczęcia?

Witam, Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Novynette codziennie o godz. 23:30. Zapomniałam przyjąć 8 (ósmej tabletki), przyjęłam ją następnego dnia około godz. 13:30. Niestety taka sama sytuacja zdarzyła się z 10-tą tabletką. Przyjęłam 10 tabletkę kolejnego dnia około godz. 12:00. W dniu przyjęcia 8 tabletki odbyłam stosunek bez zabezpieczenia. Czy istnieje duże ryzyko, że mogę być w ciąży? Tabletki w kolejnych dniach przyjmowałam już regularnie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zgodnie z informacjami, jakie można znaleźć w ulotce dołączonej do opakowania tabletek antykoncepcyjnych Novynette – jeśli pacjentka zapomni przyjąć tabletkę pochodzącą z drugiego tygodnia, powinna zażyć ją tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli będzie to oznaczało przyjęcie dwóch tabletek w jednym czasie.

Następnie należy kontynuować stosowanie tabletek o dotychczasowej porze. Jeśli przez tydzień poprzedzający pominięcie tabletki, pozostałe pigułki były przyjmowane prawidłowo, to nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Jeśli tak nie było lub jeśli pacjentka pominęła więcej niż jedną tabletkę, to należy zadbać o dodatkową metodę antykoncepcji przez kolejnych 7 dni.

W związku z tym w Pani przypadku istnieje ryzyko zajścia w ciążę.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-8-tabletki-antykoncepcyjnej-i-stosunek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-8-tabletki-daylette,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-2-tabletek-antykoncepcyjnych-w-drugim-tygodniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.