Czy mam duże ryzyko ciąży w tej sytuacji?

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Vibin mini. Ostatnie współżycie miało miejsce 3 dni przed wystąpieniem epizodu nasilonej biegunki. Podczas biegunki byłam w trakcie stosowania 2. rzędu tabletek z blistra (dokładniej 2 dzień z drugiego rzędu). Biegunka wystąpiła około 2 godzin po tabletce. Następnego dnia przyjęłam tabletkę o stałej porze. Wcześniej nie popełniałam żadnych błędów w stosowaniu tabletek. Czy istnieje poważne ryzyko zajścia w ciążę?
KOBIETA, 26 LAT 1 tygodni temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety wystąpienie biegunki może osłabić działanie doustnej antykoncepcji hormonalnej. Taka sytuacja traktowana jest jak pominięcie tabletki, dlatego wskazane jest przyjęcie dodatkowej pigułki z zapasowego opakowania.

Na szczęście incydent ten miał miejsce w drugim tygodniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Vibin Mini. Ryzyko zajścia w ciążę w drugim tygodniu jest najmniejsze. Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek zgodnie ze schematem. W najbliższych dniach warto jednak stosować dodatkowe zabezpieczenie.

Podobne pytania umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej-w-drugim-tygodniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej-w-drugim-tygodniu-stosowania,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej-w-drugim-tygodniu-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.