Czy pominięcie tabletki w 2 tygodniu może doprowadzić do ciąży?

Czy pominięcie ostatniej tabletki antykoncepcyjnej vibin mini w 2 tygodniu(14 dzień) zmniejsza skuteczność antykoncepcji?
KOBIETA, 20 LAT 4 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

każde pominięcie tabletki antykoncepcyjnej może zmniejszyć skuteczność doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Jeśli jednak pominięcie tabletki antykoncepcyjnej miało miejsce w trakcie drugiego tygodnia cyklu, to ryzyko nieplanowanej ciąży jest zazwyczaj niższe aniżeli w pierwszym lub trzecim tygodniu. Mimo to nadal zaleca się zachowanie ostrożności i podjęcie działań wskazanych przez producenta w ulotce dołączonej do opakowania.

Producent tabletek antykoncepcyjnych Vibin Mini wspomina, że w przypadku pominięcia pigułki z drugiego tygodnia trzeba zażyć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe. Następne tabletki przyjmujemy o stałej porze. W takiej sytuacji nie trzeba stosować dodatkowego zabezpieczenia i ochrona nie będzie obniżona.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-w-drugim-tygodniu-stosowania,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej-w-drugim-tygodniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej-w-drugim-tygodniu-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.