Jakie jest ryzyko ciąży przy pominięciu tabletki?

Pominęłam 1 tabletkę z 2 tygodnia (14) i 2 z 3 tygodnia(16 i 17) w tym czasie doszło do zbliżenia przy 18 tabletce zaczełam plamić aż do środy Jaka jest możliwość zajścia w ciąże ? I kiedy zrobić test?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pominięcie tabletek antykoncepcyjnych i niezastosowanie się do zaleceń producenta opisanych w ulotce dołączonej do opakowania, niesie ze sobą ryzyko zajścia w ciążę.

W związku z tym za każdym razem, gdy dojdzie do pominięcia tabletki warto zapoznać się z informacjami, jakie przekazane są przez producenta w ulotce danych tabletek. Zachowanie się do tych zaleceń pozwala zachować skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.

Nie wspomniała Pani, jakie tabletki stosuje. Ciężko zatem określić ryzyko. Test ciążowy najlepiej jest wykonać po 14. dniach od ryzykownego zbliżenia. Dla większej pewności może Pani również oznaczyć poziom beta-HCG we krwi.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdzie Pani tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-istnieje-ryzyko-ciazy-po-pominieciu-tabletek-po-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej-z-drugiego-tygodnia-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-13-tabletki-antykoncepcyjnej-a-prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.