Co mam zrobić po pominięciu tabletki antykoncepcyjnej?

Dzień dobry, zarientowalam się w piątek że zapomniałam przyjąć tabletki antykoncepcyjnej z 3 tygodnia, była ta druga tabletka z siedmiu. Upłynęło więcej niż 12 h, około 17 h przyjęłam od razu gdy się zorientowałam następnie o godzinie 17 (to moja godzina przyjmowania tabletek) wzięłam normalnie następną. Do stosunku doszło ostatni raz 10 dni wcześniej, czy jest konieczność nie robienia 7 dniowej przerwy na krwawienie czy należy bezdyskusyjnie zacząć nowe opakowanie po zakończeniu tego?
KOBIETA, 25 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

postąpiła Pani prawidłowo przyjmując zaległą tabletkę oraz aktualną. Niestety nie wspomniała Pani, jakie tabletki antykoncepcyjne przyjmuje. W ulotce dołączonej do wszystkich pigułek antykoncepcyjnych można znaleźć informacje dotyczące pominięcia tabletki z danego tygodnia. Tam producent określa dalsze postępowanie, które ma na celu zminimalizowanie ryzyka zajścia w ciążę.

Zachęcamy więc do zerknięcia do ulotki. Bardzo często producenci zalecają w takiej sytuacji pominięcie siedmiodniowej przerwy na krwawienie z odstawienia i rozpoczęcie nowego opakowania bezpośrednio po poprzednim.

Więcej pytań dotyczących pominięcia tabletki z trzeciego tygodnia umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-z-poczatku-trzeciego-tygodnia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-lesiplus-w-trzecim-tygodniu-stosowania,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej-z-ostatniego-tygodnia-stosowania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.