Jak mam dalej przyjmować tabletki Kontracept?

Dzień dobry, Od paru lat biorę Kontracept , po raz pierwszy zdążyło mi się zapomnieć wziąć tabletkę. Nie było stosunku przed pominięciem tabletki i po całym incydencie . Przerwa między tabletkami była dłuższa niż 12godzin. Przerwa nastąpiła w ostatnim tygodniu listka - 17 dzień . Przyjęłam zapomniana tabletkę natychmiast w dniu 18 a wieczorem tabletkę która przypadała na dzień 18. Czy muszę zacząć kolejnej opakowanie tabletek bez przerwy na krwawienie aby być zabezpieczoną czy skończyć opakowanie i zrobić przerwę na krwawienie i zacząć nowy listek ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zgodnie z informacjami, jakie można znaleźć w ulotce dołączonej do opakowania tabletek antykoncepcyjnych Kontracept pominięcie tabletki w trzecim tygodniu stosowania wymaga podjęcia określonych działań.

Mianowicie powinna Pani zażyć pominiętą tabletkę tak szybko jak to jest możliwe – nawet jeśli oznaczałoby to przyjęcie dwóch tabletek w jednym czasie. Po zażyciu ostatniej aktywnej tabletki należy pominąć przerwę na krwawienie z odstawienia i natychmiast rozpocząć nowe opakowanie.

Takie postępowanie może spowodować pojawienie się plamień lub krwawień w środku cyklu, lecz zapewni ciągłość antykoncepcji.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominieta-tabletka-antykoncepcyjna-w-3-tygodniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-17-tabletki-hormonalnej-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-17-tabletki-dwufazowej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.