Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej z ostatniego tygodnia stosowania

Witam, zapomniałam tabletki z ostatniego tygodnia blistra i przyjęłam ją po prawie 24 godzinach razem z kolejną. Chciałam zrobić jednak miesięczną przerwę od tabletek i mimo zapomnienia tabletki przerwałam ich branie po zakończeniu blistra. Wystąpił okres, albo raczej niewielkie kwrawienie,a do tego jeszcze zachorowałam na grypę. W trakcie przyjmowania ostatnich tabletek współżyłam. Jakie jest ryzyko wystąpienia ciąży? Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku, ponieważ zapomniała Pani tabletki z ostatniego blistra, by zachować skuteczność antykoncepcji powinna Pani była przyjąć kolejne opakowanie tabletek bez przerwy. Ponieważ odstawiła Pani tabletki na stałe, a w tym czasie współżyła Pani, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku.