Pominięcie ostatniej tabletki antykoncepcyjnej i odstawienie leku

Witam, Przyjmuję tabletki Daylette(24+4), już od 5 miesięcy, przez cały okres nie pominęłam żadnej tabletki, jednak ostatnio 23 dnia dostałam lekkiego krwawienia, nigdy to się nie zdarzało, i w ten sam dzień kochałam się ze swoim partnerem. 24 dnia zapomniałam zażyć tabletki, miał to być ostatni mój blister i odstawiłam lek. Od momentu gdzie dostałam krwawienia trwało ono kilka dni. Czy pomijając ostatnią tabletkę i odstawiając lek, mogę obawiać się o ciążę? Od tamtej pory się nie kochaliśmy.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. W sytuacji gdy pominęła Pani 23 tabletkę można by zaliczyć ten i następny dzień (24) jako przerwę ( razem z dwiema kolejnymi tabletkami palcebo). Zaraz po tej 4dniowej przerwie zacząć kolejne opakowanie i być spokojny o zachowana ochronę antykoncepcyjną. W Pani przypadku jednak scenariusz wygląda inaczej. Brak chęci do kontynuowania tabletek powoduje iż nie jest Pani chroniona przed ciąża już od momentu pominiętej 23-ej tabletki. Ryzyko ciąży istnieje.