Pominięcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej z nowego blistra po stosunku przerywanym

Witam, Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę jeżeli nie wzięłam pierwszej tabletki z nowego blistra czyli dzień 8 przerwy, po stosunku przerwanym z wytryskiem poza pochwą. Kiedy optymalne będzie zrobienie testu ciążowego ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli nie wzięła Pani pierwszej tabletki z nowego blistra, przez pierwsze 7 dni powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie. Jeśli postąpiła Pani inaczej ryzyko ciąży istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Wynik będzie wiarygodny około 14 dni po stosunku.