Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej i stosunek w prezerwatywie a ryzyko ciąży

Witam . Zapomniałam tabletki w sobote i w niedziele, w niedziele zażyłam pominiętą tabletke z soboty a wieczorem z niedzieli . I w ten dzień uprawiałam seks z prezerwatywą jest możliwość zajścia w ciąze?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku jak najbardziej istnieje ryzyko ciąży. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy - powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku.