Czy istnieje ryzyko ciąży przy pominięciu tabletki antykoncepcyjnej?

Od dawna zażywam tabletki antykoncepcyjne, i wczoraj (sobota) zapomniałam zażyć tabletkę. Przyjęłam, że zażywam je o 20.00. W piątek zażyłam normalnie o 20.00, natomiast w sobotę (18 dzień) zapomniałam i w niedzielę zażyłam dopiero o 9 rano i w tym samym dniu uprawiałam seks z zabezpieczeniem (prezerwatywa). Czy jest możliwość zajścia w ciążę? W ulotce przeczytałam, żeby zażyć pominiętą tabletkę, dokończyć opakowanie i zamiast tygodnia przerwy, rozpocząć bezpośrednio zażywać następne opakowanie. Czy jeśli się do tego zastosuje, czy będzie większe ryzyko zajścia w ciąże, niż jeśli stosowałabym normalnie tabletki?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ryzyko zajścia w ciążę w opisanym przypadku jest minimalne. Jeśli jednak nie zastosuje się Pani do wytycznych z ulotki i jednak zrobi 7-dniową przerwę w planowanym terminie, ryzyko ciąży będzie istotne.