Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę w pierwszym tygodniu?

Witam. Mam problem i proszę o pomoc. We wtorek zaczęłam nowe opakowanie S****. Tabletki biorę przeważnie o 20.00 W piątek zapomniałam tabletki i wzięłam ją w sobotę około 8 rano. Z tymże w sobotę kochałam się z moim facetem i on skończył we mnie. Kolejną tabletkę zwiałam dopiero w niedzielę około 14, a następnie w poniedziałek wzięłam tabletkę pod wieczór. We wtorek i środę już nie brałam. Boję się, bo był to mój pierwszy tydzień brania. Czy jest ryzyko zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

największe ryzyko zapłodnienia istnieje gdy tabletki zostaną pominięte w pierwszym i trzecim tygoniu stosowania doustnej antykoncepcji. W celu weryfikacji czy jesteś w ciąży polecam wykonanie testu ciążowego ewentualnie wizytę u lekarza ginekologa.

Pozdrawiam!