Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko zajścia w ciążę

Dzień dobry. Od ok. pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne. W piątek (27.09.13) rozpoczęłam po miesiączce przyjmowanie tabletek z kolejnego blistra. Tego samego dnia odbyłam stosunek płciowy, w sobotę i niedzielę też. We wtorek (1.10.13) wieczorem powinnam przyjąć 5 tabletkę z nowego blistra. Od pominięcia tabletki minęło ponad niż 12 godzin, ponieważ zazwyczaj biorę tabletki około godziny 22-23, a tę z wtorku, wzięłam następnego dnia o 13. Minęło więc ok. 14 godzin. Jakie jest ryzyko ciąży?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
ryzyko zajścia w ciąże jest bardzo niewielkie, niemniej jednak proszę zastosować się do ulotki przyjmowanego prze Panią leku.