Ryzyko zajścia w ciążę przy 12-godzinnym opóźnieniu w przyjęciu tabletki

Witam! W piątek powinnam zacząć nowe opakowanie tabletek, ale niestety zapomniałam przyjąć pierwsza tabletkę. Wzięłam ja dopiero dzisiaj, niestety minęło ponad 12h. 5go dnia przerwy odbyłam stosunek płciowy, a kolejnego dnia dostałam krwawienie z odstawienia. Proszę mi powiedzieć jakie jest realne ryzyko zajścia w ciążę w tej sytuacji?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim proszę odnieść się do ulotki stosowanego leku (jest i wiele i nie ma wspólnych reguł). Często pominięcie pierwszych tabletek nie zmniejsza działania ochrony antykoncepcyjnej.