Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spóźnione przyjęcie tabletki - jakie jest ryzyko ciąży?

Witam. Wczoraj powinnam zacząć o godz. 21 nowe opakowanie tabletek. Niestety zapomniałam i przyjęłam tabletkę dziś o godz. 9.20. Przez jaki okres moja antykoncepcja w tym przypadku jest osłabiona? Chciałabym również zapytać, czy jeśli przyjmuję od grudnia tabletki, biorę je regularnie, to jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę? Mimo antykoncepcji wciąż boję się stosunku bez dodatkowego zabezpieczenia, a stosunek z prezerwatywą sprawia mi ból.

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu istnieje ryzyko ciąży związane ze stosunkami odbytymi w tygodniu poprzedzającym pomyłkę. Proszę wykonać test ciążowy lub udać się do lekarza za około 2-3 tygodnie. Przed rozpoczęciem kolejnego opakowania należy wykluczyć ciążę. Ponadto w przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu należy stosować dodatkową formę antykoncepcji (prezerwatywa) przez 7 kolejnych dni po pominięciu.

Pozdrawiam 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy