Pominięcie tabletki w 1 tygodniu

Witam, od roku zażywam tabletki o stałej porze: rano godz. 9:00. Niestety, dzisiaj (wtorek) zapomniałam i przyjęłam tabletkę wieczorem o 19:00 (czyli 10 godzin później), a jest to pierwszy tydzień nowego opakowania. Niestety, w poniedziałek (dzień wcześniej) odbyłam stosunek. Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu istnieje ryzyko ciąży związane ze stosunkami odbytymi w tygodniu poprzedzającym pomyłkę. Proszę wykonać test ciążowy lub udać się do lekarza za około 2-3 tygodnie. Przed rozpoczęciem kolejnego opakowania należy wykluczyć ciążę. Ponadto w przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu należy stosować dodatkową formę antykoncepcji (prezerwatywa) przez 7 kolejnych dni.

Pozdrawiam!