Ryzyko zajścia w ciążę przy pominięciu tabletki

Witam, mam 24 lata i stosuje antykoncepcję w postaci tabletek. Dostałam okres 4 maja, od 8 maja przyjmowałam tabletki po 7 dniowej przerwie. Współżyłam 15 maja bez dodatkowego zabezpieczenia, przy czym zorientowałam się, że pominęłam 1 tabletkę, którą powinnam zażyć 10 maja. Jakie jest ryzyko zajścia w ciąże? Może ponawiam podobne pytania, ale na forach jest tyle różnych opinii, że potrzebuję fachowej opinii. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Z tego co Pani pisze wynika, że pominęła Pani tabletkę w pierwszym tygodniu opakowania. W takiej sytuacji istnieje ryzyko ciąży związane ze stosunkami odbytymi w tygodniu poprzedzającym pomyłkę. Proszę wykonać test ciążowy za około 2-3 tygodnie. Przed rozpoczęciem kolejnego opakowania należy wykluczyć ciążę. Ponadto w przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu należy stosować dodatkową formę antykoncepcji (prezerwatywa) przez 7 kolejnych dni po pominięciu. Tak więc stosunek, który odbyła Pani 15.maja może być niestety powodem ciąży.

Pozdrawiam!