Antykoncepcja o jeden dzień za późno

Mam 22 lata, od 9 miesięcy przyjmuję dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. 21 dni biorę i 7 dni przerwy. W tej chwili mam przerwę i pierwszą tabletkę z opakowania powinnam wziąć o 20 w środę, niestety do ginekologa po receptę pójdę dopiero w czwartek rano, więc nie wiem, czy w czwartek rano mam wziąć tę tabletkę ze środy, a o 20 wziąć kolejną, czy po prostu zacząć nowe opakowanie od tabletki z czwartku i czy będzie to miało wplyw na zabezpieczenie?

22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najlepiej by było, gdyby udała się Pani do lekarza wcześniej! W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu istnieje ryzyko ciąży związane ze stosunkami odbytymi w tygodniu poprzedzającym pomyłkę. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, proszę wykonać test ciążowy w 2-3 tygodniu blistra. Przed rozpoczęciem kolejnego opakowania należy wykluczyć ciążę. Ponadto w przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu należy stosować dodatkową formę antykoncepcji (prezerwatywa) przez 7 kolejnych dni po pominięciu.

Pozdrawiam!