Zwymiotowana, zapomniana tabletka

Biorę tabletki od pół roku nigdy nie zdarzyło mi się zapomnieć o żadnej aż do niedzieli. Miałam wziąć 7 tabletkę z opakowania i zapomniałam, a potem jeszcze kochałam się z chłopkiem. Rano w poniedziałek sobie przypomniałam i jak najszybciej wzięłam tę tabletkę, bo przeczytałam na ulotce, że można tak zrobić, z tym że wzięłam ją na pusty żołądek i byłam zestresowana, i zwymiotowałam:( Pewnie ta tabletka nie zdążyła się wchłonąć... Biorę teraz normalnie te tabletki, ale nie wiem, czy dobrze robię i czy mogłam zajść w ciążę? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli tabletka została przyjęta z opóźnieniem większym niż 12 godzin lub w czasie około 2-4 godzin po jej zażyciu wystąpiły wymioty, to należy potraktować takie zdarzenie jako pominięcie pigułki. W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu cyklu istnieje ryzyko ciąży, związane ze stosunkami odbytymi w tygodniu poprzedzającym to pominięcie. Należy wykonać test ciążowy w trakcie nastepnej 7-dniowej przerwy w zażywaniu pigułek - tak, aby wykluczyć ciążę przed rozpoczęciem nowego opakowania. Ponadto istnieje konieczność dodatkowego zabezpieczania się (prezerwatywa) przez 7 kolejnych dni po pomyłce.

Pozdrawiam!