Zapytaj lekarza

7 1 6 , 4 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapomniana pierwsza tabletka! Co teraz?

Witam. W środę powinnam wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania. Niestety, zapomniałam o niej i przyjęłam ją dopiero następnego dnia wieczorem. Czy istnieje jakieś niebezpieczeństwo, czy powinnam uważać podczas stosunku? PROSZĘ O POMOC!

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Opisane przez Panią zdarzenie należy potraktować jako pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu stosowania pigułek. Proszę poczytać ulotkę swojego leku. Prawdopodobnie jest w niej napisane, że przy pomyłce tego rodzaju istnieje ryzyko ciąży, związane ze stosunkami odbytymi w tygodniu poprzedzającym (w tym wypadku jest to 7-dniowa przerwa między opakowaniami). Z tego względu należy wykluczyć ciążę przed zastosowaniem nowego opakowania (test ciążowy, wizyta u lekarza). W przypadku wyniku pozytywnego testu ciążowego, należy odstawić antykoncepcję hormonalną - jest szkodliwa dla płodu. Ponadto należy zabezpieczać się dodatkowo (np. prezerwatywa) w ciągu kolejnych 7 dni po pominięciu tabletki.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy