Ryzyko ciąży przy pominięciu pigułki antykoncepcyjnej

Witam, proszę mi powiedzieć, czy jest możliwość zajścia w ciążę, jeśli w 3 dniu brania tabletek antykoncepcyjnych zapomniałam wziąć tabletki i w tym samym dniu odbyłam stosunek. Następnego dnia również odbyłam stosunek i dopiero po nim zorientowałam się, że dzień wcześniej nie wzięłam tabletki. Dlatego wzięłam dwie naraz, tak jak było napisane w ulotce. Nie wiem, czy powinnam zgłosić się do lekarza, czy jest podejrzenie ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku pominięcia pigułki antykoncepcyjnej należy zabezpieczać się dodatkowo (prezerwatywa) przez 7 kolejnych dni. Jednak ryzyko ciąży jest w takiej sytuacji związane nie tylko ze stosunkami mającymi miejsce po pominięciu pigułki, ale także w tygodniu poprzedzającym to zdarzenie. Po skończeniu obecnego opakowania, a przed rozpoczęciem kolejnego proszę wykonać test ciążowy. Jeśli okaże się pozytywny, nie wolno rozpoczynać nowego opakowania pigułek antykoncepcyjnych. Jeśli test okaże się negatywny, można rozpocząć nowe opakowanie, jednak warto jeszcze powtórzyć test ciążowy (tak dla pewności).

Pozdrawiam!