Ryzyko zajścia w ciążę po pominięciu jednej tabletki antykoncepcyjnej

Witam! Biorę tabletki Microgynon 21 od 2 tyg. i wczoraj przed wzięciem tabletki doszło do stosunku, a wieczorem zapomniałam o tabletce. Na następny dzień rano wzięłam tę pominiętą. Mam pytanie, czy jest ryzyko zajścia w ciążę czy teraz jak będę kontynuować branie tabletek, muszę się zabezpieczać i kiedy zaczną działać znowu? Dziękuję!

Witam!
Jeśli zażycie zapomnianej tabletki nastąpiło przed upłynięciem 12 godzin od regularnej godziny przyjęcia to ochrona antykoncepcyjna jest zachowana. Jeśli odstęp wyniósł 12 i więcej godzin to należy liczyć się z ryzykiem ciąży i okresem zmniejszonej ochrony antykoncepcyjnej przez tydzień. Po tygodniu można znowu liczyć na okres pełnej ochrony antykoncepcyjnej. Ze względu na stosunku odbyty w dzień pominięcia tabletki przed rozpoczęciem następnego opakowania należy wykluczyć ciążę wykonując test ciążowy. W przypadku ujemnego wyniku testu ciażowego można kontynuować stosowanie tabletek, natomiast dodatni wynik wymaga konsultacji z ginekologiem.

Pozdrawiam serdecznie!