Ryzyko zapłodnienia po pominięciu jednej tabletki antykoncepcyjnej

Witam! Zapomniałam o 3 tabletce w pierwszym tygodniu i zażyłam ją razem z 4 po 24 godzinach. Tego samego dnia, kiedy wzięłam obie tabletki, po 5 godzinach współżyłam z mężem w prezerwatywie. Niestety prezerwatywa na sam koniec nam pękła. W tygodniu poprzedzającym moje zapominalstwo nie współżyłam, ale jakie jest ryzyko zajścia w ciążę w tej sytuacji? Dodam, że od 10 lat stosuję tabletki antykoncepcyjne. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Witam!
W sytuacji nieprzyjęcia tabletki w danym dniu i opóźnieniu w jej przyjęciu powyżej 12 godzin (a tak było w Pani przypadku) należy liczyć się z możliwością zmniejszenia ochrony antykoncepcyjnej przez 7 najbliższych dni, podczas których zawsze należy stosować dodatkowo mechaniczną antykoncepcję. W związku z tym, że prezerwatywa pękła, istnieje realne ryzyko zajścia w ciążę. Nie można go określić procentowo oraz nie można powiedzieć, że jest minimalne. Proponuję przed rozpoczęciem następnego opakowania wykonać test ciążowy (wiarygodny po 14 dniach od zbliżenia), w przypadku dodatniego wyniku skontaktować się z ginekologiem i nie rozpoczynać nowego opakowania. W przypadku ujemnego wyniku kontynuować antykoncepcję zgodnie z planem. Pozdrawiam serdecznie!