Opóźnienia w przyjęciu przedostatniej i ostatniej tabletki antykoncepcyjnej

Biorę tabletki Naraya od 2 lat . Ostatnio zapomniałam przedostatniej tabletki z opakowania wziąć o 22 i wzięłam ją o 8 rano, po czym wieczorem tego samego dnia znów nie wzięłam ostatniej tabletki i przyjęłam ją rano następnego dnia. Współżyłam podczas siedmiodniowej przerwy. Po przerwie zaczęłam przyjmować normalnie nowe opakowanie. Czy istnieje ryzyko ciąży?

Witam! Aby zachować pełną ochronę antykoncepcyjną konieczne jest regularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Oznacza to, że opóźnienie w przyjęciu tabletki nie może przekroczyć 12 godzin od godziny przyjęcia danej tabletki lub też czas odstępu pomiędzy kolejnymi tabletkami nie może być większy niż 36 godzin. W Pani przypadku tabletki zostały przyjęte z pewnym opóźnieniem, jednakże odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami nie przekroczył 36 godzin. W związku z tym nie ma istotnego ryzyka ciąży i może Pani kontynuować antykoncepcję. Pozdrawiam serdecznie!