Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej - jak postępować dalej?

Dobry wieczór! Chciałabym się dowiedzieć czy jest jakieś ryzyko zajścia w ciąże, gdy spóźniłam się z przyjęciem tabletki? Od ok. 5-6 lat zażywam tabletki. Biorę je ok. 6:30-7:00 rano. W poniedziałek zażyłam tabletkę 16. o normalnej porze, we wtorek dopiero ok. 20:30-21:00. We wtorek również współżyłam z chłopakiem, ale nie doszło do wytrysku wewnątrz. Czy jest jakieś ryzyko zajścia w ciążę? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, D.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli opóźnienie w przyjęciu kolejnej tabletki jest większe niż 12h ich działanie antykoncepcyjne może być obniżone. Dotyczyło to tabletki z trzeciego tygodni. Dlatego proponuję kolejne tabletki o stałej porze i nie robić 7 dniowej przerwy tylko zacząć kolejne opakowanie.

Pozdrawiam